3.1.2018 / Gösterim Sayısı : 570

Genç Çiftçilere Hayvanların Dağıtımı Devam Ediyor

#Genç Çiftçilere Hayvanların Dağıtımı Devam Ediyor
2017 yılı Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın İlimizdeki Genç Çiftçilere Tahsisi devam ediyor. 29 Aralık 2017 Cuma Günü Seben ve Göynük İlçeleri’nden 2 Genç Çiftçiye 37 şer adet olmak üzere 2.200.000 TL tutarında toplam 74 adet Turkana Irkı koyun dağıtımı yapıldı.  Hak sahibi genç çiftçilere 35 adeti dişi,2 adeti erkek olmak üzere 37 adet koyunun tamamı hibe olarak verildi. Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi nezdinde gerçekleşen teslimatta İl Müdürü Vekili Fahri TETİK, KKÖ Şube Müdürü Hasan ŞEN ve KKÖ Şube personeli Veteriner Hekimler ile Ziraat Mühendisleri hazır bulundu.
İl Müdür Vekili Fahri TETİK Genç Çiftçilere hayvanlarının öncelikle hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bakanlığımızca TARSİM  aracılığı ile hayvanların sigortalatma mecburiyeti olduğunu hatırlatarak poliçe bedelinin yarısının Bakanlığımızca karşılandığını ,Genç Çiftçilerimizin köyde çiftçilik mesleğini sürdürmeleri halinde kendilerine İl Müdürlüğü olarak her zaman yardımcı olunacağını ifade etti.
2017 yılında Genç Çiftçi Projesi kapsamında toplam 851 adet koyun olmak üzere 25.530.000 TL  hibe olarak verildi.  Daha önce dağıtımı yapılan 444 adet Turcana Irkı koyunlar ile 2017 yılının küçükbaş hayvan yetiştiriciliği projeleri tamamlanmış oldu. Dağıtılan koyunların  takibi 2 sene süresince il müdürlüğü tarafından gerçekleştirilip hayvanların kontrolleri sık sık  yapılmaktadır.

''