29.12.2017 / Gösterim Sayısı : 286

Kar Kış Demeden Eğitim ve Bilgilendirme Çalışmaları Devam Ediyor

#Kar Kış Demeden Eğitim ve Bilgilendirme Çalışmaları Devam Ediyor
​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının taşra teşkilatında yer alan İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinin daha verimli ve etkin çalışma yürütebilmesi amacıyla, Tarımsal İşletme Danışmanı (TİD) olarak ifade edilen işletme bazlı yeni bir çalışma modeline geçilmiştir. Bu Proje  ile Çiftçilerimizin sorunlarını, yüz yüze yerinde dinlemek, Bakanlığımız tarafından alınan tedbir ya da uygulamalarının en hızlı şekilde tarımsal işletmelere aktarılması amacıyla  İlimiz Merkez ilçeye bağlı Tatlar köyünde içerisinde tarımsal üretimimizin ayrılmaz bir parçası olan bayan çiftçilerimizin de yer aldığı ailelere Bakanlık uygulamaları  anlatılmıştır.
Yapılan toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref  FAKIBABA'nın Buzağı ölüm oranlarının azaltılması konusunda yaptığı talimatlar kapsamında  bilgiler verilerek ülkemizde buzağı  ölüm oranlarının  kabul edilebilir orana düşürüldüğünde  hayvancılığımızın gelişeceğini buzağı ölümlerinin azaltılması konusunda çiftçiler tarafından  yapılacak tüm teknik ve sağlık kuralları çiftçilere ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.
Konu hakkında açıklamada bulunan İl Müdürü Fahri TETİK;
"Bakanlığımızın insan odaklı çalışma esasına göre şekillendirdiği Tarımsal İşletme Danışmanı (TİD) ile hizmet üreticimize gitmektedir. TİD personelimiz üreticilerimize giderek güncel uygulamalar hakkında bilgi vermekte, sorunlarını kaydederek Bakanlığımıza rapor etmektedir. Bu ziyaretler ile ortak problemlerimize çözüm sağlamak adına önemli adımlar atılmaktadır. Nihayetinde üretimin temelini kırsal halkımız ve kadınlarımız gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda üreticilerimize sunulan bu hizmetten çekinmeden sıkılmadan faydalanmalarını gelen arkadaşlarımıza her türlü sorun ve görüşlerini bildirmelerini arzu ediyorum" dedi.
TİD çalışmalarından ayrı olarak İl Müdürlüğünün Çiftçilere verdiği tüm desteklemeler ,başvuru koşulları, başvuru süreleri hakkında de bilgiler verilmiştir.

''