21.6.2017 / Gösterim Sayısı : 473

8. Tarım ve İnsan Fotoğrafları Bolu Sahnesinde

#8. Tarım ve İnsan Fotoğrafları Bolu’da Gösterime Girdi
​Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği 7. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren fotoğraflar, Esas 14 Burada Alışveriş ve Yaşam Merkezi sahnesinde Bolu halkının beğenisine sunuldu.
Açılış Vali Yardımcısı Ünal COŞKUN, İl Müdürü İsmail TAŞ, Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan, Bolu Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Niyazi KALFA, Müdür Yardımcısı Fahri TETİK, İlgili şube personeli, basının değerli temsilcileri ve Bolu'lu fotoğraf severler katıldı.  
Açılış konuşmasını yapan İl Müdürü İsmail TAŞ;
"Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlamaktadır.  8. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının teması "Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya - Çiçek ve Çocuk" olarak belirlenmiş Tematik kategorinin yanı sıra Genel, Çiftçi, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları ile DenizBank çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilmiştir. Farklı desenlerden oluşan tarım ve insan kareleri yurdumuzun zenginliğinin yanında emeğin mimarlarını da görme açısından önem arz etmektedir. Öyle karelerle karşılaşıyoruz ki farklı duyguları iç içe yaşamamıza vesile oluyor. İnsanlarımız bu fotoğraf sergisini gezdiklerinde bir şekilde kendilerinden bir şeyler bulacaklardır. Bu vesileyle emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyor sergimizi beğeneceğinizi umut ediyorum" dedi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının DenizBank desteğiyle düzenlediği Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında, tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, üretici, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflar yer aldı.
Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan yarışma, genel, çiftçi, öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları, DenizBank çalışanları ve tematik olmak üzere 6 kategoride gerçekleştirildi.
Tematik kategori, 2016 yılında Türkiye'de ilk defa düzenlenen EXPO 2016 Antalya'nın da teması olan "Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya - Çiçek ve Çocuk" olarak belirlenmişti.
2016 yılı için  529 katılımcı, 2 bin 317 eserle katıldı. Devlet Sanatçısı Ozan SAĞDIÇ, Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Arslan GÜVEN, DenizBank Kültür Sanat Danışmanı Perihan YÜCEL, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Şevket BARCA'dan oluşan seçici kurulun değerlendirmeye aldığı eserlerden 18 eser ödül, 120 eser ise sergileme ve albüm çalışması için seçildi.
19-22 Haziran tarihleri arasında gösterimde olacak 8. Tarım ve İnsan Fotoğrafları Bolu Esas 14 Burada Alışveriş ve Yaşam Merkezi sahnesinde yer alacak olup tüm Bolu halkı davetlidir.

''