3.3.2017 / Gösterim Sayısı : 431

Bolu İli Bitki Koruma Ürünleri Bayi Toplantısı Yapıldı

#Bitki Koruma Ürünleri Bayi Toplantısı Yapıldı
​Bolu İlinde faaliyette bulunan Bitki Koruma Ürünleri bayilerine yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı 01 Mart 2017 tarihinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya, İl merkezinde ve ilçelerde faaliyet gösteren bayiler katıldı. İl Müdür Yardımcısı Nuri ERİKLİ, Bitkisel Üretim ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Eyüp Sait KARCI ve ilgili teknik personel tarafından organize edilen toplantıda Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik ve 2017 yılı içerisinde uygulamaya konulması planlanan Bitki Koruma Ürünleri Takip Programı hakkında eğitim ve bilgilendirme yapıldı.
Bitki koruma ürünlerinin üreticisinden ve ithalatçısından başlamak üzere toptancı-bayi ve üreticiye kadar olan süreçte takibinin sağlanması amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hazırlanan ''Bitki Koruma Ürünleri Takip Programı'' hakkında sunum gerçekleştirilerek, uygulamalı olarak sistem katılımcılara tanıtıldı.

''