20.2.2017 / Gösterim Sayısı : 555

Ufka Yolculuk Komisyonundan İsmail TAŞ’a Ziyaret

#Ufka Yolculuk Komisyonundan İsmail TAŞ’a Ziyaret
​Bir Sivil Toplum Organizasyonu olan Ufka Yolculuk Komisyonu; "Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları" nın tanıtımını yapmak için Komisyon Üyeleri, Öğretim Üyesi Dr. Ayhan Çetinkaya, Komisyon Başkanı Muhammet Perçin ve Kulüp Önderi Mustafa Tanrıkulu, Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail TAŞ'ı ziyaret etti.
Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının Bolu organizasyonunu yapan Kartalkaya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Önderi Mustafa Tanrıkulu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürüne Kulüpleri ve izcilik çalışmaları hakkında bilgi vererek amaçlarının izcilerin milli ve manevi yönden gelişimlerine pozitif katkıda bulunmak olduğunu belirtti.
Türkiye'nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan yarışmanın uluslararası nitelikte olduğunu ifade eden PERÇİN, büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atıldığını ifade etti. Uluslararası çapta organize edilen 5'inci Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın başvurularının 19 Şubat´ta sona ereceğini ve yarışma hedefinin 1 milyon katılım olduğunu, yarışmanın bu seneki konusunun "Kur'an-ı Kerim'in Türkçe Anlamı" olduğunu belirtti.
Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail TAŞ; oluşturulan komisyonun yaptığı sosyal projelerle aldıkları sorumluluğun takdire şayan olduğunu böylesine anlamlı ve geniş kitlelere hitap eden kapsamlı çalışmaları desteklediğini belirtti. İçerisinden geçtiğimiz döneme ithafen de ayrı bir anlam arz eden yarışma ile  inanıyorum ki izcilerimiz milli ve manevi yönden daha güçlü olacaklarını, kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı da ayrıca teşekkür ettiğini belirtirken başarılarının devamını diledi. 

''